kontakt

Parasportviborg.dk

 

 

Parasport Viborg

 

Nyt navn. Samme forening med de samme værdier.

 

Kontakt

Velkommer i

Foreningen

 

Indmeldelse eller information om en idrætsaktivitet sker ved henvendelse til den enkelte kontaktperson.

 

Der er mulighed for prøvetime.

 

Kørestols-basketball

Nikolaj Borup Rasmussen

2667 2701

korestolsbasket@Parasportviborg.dk

 

Bowling

Leif Lysdal Hansen

2521 2784

Bowling@Parasportviborg.dk

 

Varmtvandssvømning

Ellen Sehested

8667 4002 - 2980 7934

vvs@Parasportviborg.dk

 

Kørestolsrugby

Rene Sloth

4026 5405

Korestolsrugby@Parasportviborg.dk

 

El-hockey

Morten Ørsnæs

3055 5843

El-Hockey@Parasportviborg.dk

 

Atletik og Go-kart

Karsten Degling

4026 5405

Atletik@Parasportviborg.dk

 

Svømning

Ole Berg

6171 2287

Svomning@Parasportviborg.dk

 

Racerunning

Randers Freja Racerunning.

Kontaktperson:

Susanne Ladefoged

E-mail: susprivat2017@gmail.com

Tlf: 31 33 32 58

 

 

Vores dygtige

Bestyrelse:

 

Parasport VIborgs Hovedbestyrelse:

 

Formand:

John M. Hinrup

Sjørslevvej 8, Sjørslev, 8620 Kjellerup

2033 2378

Formand@Parasportviborg.dk

 

 

Næstformand:

 

 

 

Økonomiansvarlig:

 

Melinda Jao

Tlf. 30 27 39 95

E-mail: okonomi@parasportviborg.dk

 

CVR 28175310 -

Sparekassen Djursland

 

 

Øvrige bestyrelsesmedlemmer:

 

Bestyrelsesmedlem:

Karsten Degling

Tlf.: 4026 5405

 

 

Bestyrelsesmedlem:

Ole Berg

Tlf.: 6171 2287

 

 

Bestyrelsesmedlem:

Morten Ørsnæs

Mobil: 3055 5843

 

 

Bestyrelsesmedlem:

Ellen Sehested

2980 7934

 

 

Parasport Danmark:

Idrætskonsulent

Grethe Schøler Pedersen,

Skottenborg 12-14, 8800 Viborg

Tlf. : 2330 4345

E-mail: gsp@parasport.dk

 

 

Redaktør (Parasport VIborg-nyt):

Susanne Larsen

2649 4317

redaktor@parasportviborg.dk

 

 

Webmaster:

Marc Clemmensen

2992 4881

Web@Parasportviborg.dk